Mielec:  Weekendowe zmagania sportowców

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

SPR Stal Mielec walczyła, ale w końcówce rywal okazał się być lepszym, podczas niedzielnego spotkania piłkarzy ręcznych   Górnik Zabrze  wygrał w Mielcu  22:17. Podopieczni trenera Marcina Lijewskiego wyraźnie pokazali, który z zespołów w tym sezonie będzie walczył o medal PGNiG Superligi, a który swoje cele skupia wokół pozostania w rozgrywkach.

SPR Stal Mielec na pewno nie była przedmeczowym faworytem. Górnik Zabrze to brązowy medalista sezonu 2019/2020, a w obecnym,  drużyna będąca cały czas w czołówce, z aspiracjami na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu. Nie był to więc wyśniony rywal na debiut dla trenera mielczan Marka Motyczyńskiego, choć sam szkoleniowiec inaczej patrzy na to zagadnienie.

Mówi  zawodnik SPR Stal Mielec, Łukasz Nowak

Szczęście również opuściło mieleckie siatkarki, które w ostatnim czasie na jego brak nie mogły narzekać.  Przegrały one  z zespołem plasującym się na ostatnim miejscu tabeli w   lidze Olimpia Jawor 1:3. Za to medalami mogą pochwalić się mieleccy lekkoatleci. Podczas rozgrywanych w Toruniu Halowych  Mistrzostw  Polski  seniorów w lekkiej atletyce zawodnicy LKS Stal Mielec przywożą złoto i srebro: i tak oto: Anna Zdziebło – srebro w chodzie sportowym i Kamil Wąż – srebro w trójskoku natomiast złote medale trafiają do:  Katarzyny Zdziebło, Rafała Augustyna oraz Wiktorii Raś  – złoto w chodzie sportowym.

Tomasz Łępa