Mielec: W zdrowym ciele, zdrowy duch…

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

W Powiatowym Zespole Placówek Szkolno –Wychowawczych w Mielcu  oddano oficjalnie do użytku sportowe boisko wielofunkcyjne. Powstało ono w ramach programu „Sportowa Polska -Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

O tym jak ważna jest to inwestycja dla  ośrodka szkolnego mówi dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych  w Mielcu, Krystyna Bajger.

Wybudowane boisko dostosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co pozwoli na organizację zajęć wychowania fizycznego jak również zagospodarowanie czasu wolnego uczniów w sposób interesujący, dający różne perspektywy i możliwości rozwoju oraz poprawę ogólnej kondycji fizycznej, a w konsekwencji zdrowotnej.

Mówi wicestarosta mielecki Andrzej Bryła.

Dzięki podjętym działaniom udało się poprawić stan przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego uczniów Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczych w Mielcu, która równocześnie będzie służyła lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również umożliwiała współzawodnictwo sportowe.

Mówi starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Poza uczniami Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych z powstałej w wyniku realizacji projektu infrastruktury będą mogły korzystać nieodpłatnie dzieci, młodzież jak również osoby dorosłe z terenu miasta Mielca jak i całego powiatu.

 

Tomasz Łępa