Mielec: W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W Mielcu zakończyła się budowa  podniesionego przejścia dla pieszych na ul. Kazimierza Wielkiego.  Takie rozwiązanie zaproponowali w tym miejscu urzędnicy miejscy, ich zdaniem taka forma przejścia poprawi  bezpieczeństwo pieszych. Dodajmy, w minionym roku mielecki magistrat rozstrzygnął przetarg na modernizację czterech przejść dla pieszych  na terenie miasta. W pozostałych miejscach powstały tzw. aktywne  przejścia z punktowymi elementami najazdowymi LED i czujnikami ruchu.

Mówi wiceprezydent Mielca, Paweł Pazdan.

Jak dodaje wiceprezydent Mielca nowe przejście dla pieszych  na ul. Kazimierza Wielkiego może być teraz dużym zaskoczeniem dla kierowców, którzy będą zmuszeni ograniczyć prędkość swoich pojazdów.

Dodajmy, o bezpieczeństwo mieszkańców zadbał też powiat mielecki. Ograniczył on ruch pojazdów o masie całkowitej powyżej 15 ton na drogach powiatowych w miejscowościach Zachwiejów, Piechoty, Józefów i Jaślany.  Działania w sprawie ograniczenia przejazdu pojazdów ciężkich przez tę część gmin Padew Narodowa i Tuszów Narodowy podjęto w odpowiedzi na interwencje mieszkańców, sołtysów poszczególnych miejscowości, radnych powiatowych oraz wójtów tychże gmin.

Tomasz Łępa