Mielec: W gronie najlepszych na Podkarpaciu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Gmina Radomyśl Wielki znalazła się w czołówce XIV Rankingu Samorządów dotyczącego gmin miejskich i miejsko-wiejskich Podkarpacia, który opracowany został przez dziennik ‘Rzeczpospolita’.

Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane zostało w podziale na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Radomyśl Wielki sklasyfikowany został na piątym miejscu w województwie podkarpackim i 55. w kraju w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich na 857 sklasyfikowanych. Zwycięzcą w tej kategorii została ponownie podrzeszowska Boguchwała.
– Jest to dla nas miłe wyróżnienie , świadczy też o dobrym zarządzaniu gminą. Jednocześnie pokazuje to, że działania przez nas podejmowane przynoszą pozytywne skutki i są dobrze oceniane przez ekspertów – skomentował burmistrz Józef Rybiński.
Źródłem danych wykorzystanych w zestawieniu są ogólnie dostępne publiczne bazy GUS i Ministerstwa Finansów, a także odpowiedzi udzielone przez samorządy na pytanie ankietowe. Kryteria oceny to zestaw około 50 wskaźników i szczegółowych pytań, dotyczących działań samorządów w kluczowych obszarach.

Tomasz Łępa