Mielec:  Uwaga na niebezpieczne psy.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Gmina Mielec podjęła działania  zmierzające do wyłapania sfory agresywnych, bezpańskich psów.  W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców, którzy informowali  o przemieszczających się, niebezpiecznych psach w okolicach miejscowości Chorzelów, Złotniki, Chrząstów, Gmina Mielec apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności na wieczornych spacerach po terenach zielonych okolicznych pól.

Psy atakują sarny oraz zwierzęta domowe, tym, samym coraz bliżej podchodzą do domów  w poszukiwaniu jedzenia, a niejednokrotnie stają się one  agresywne.

Mówi wójt gminy Mielec Józef Piątek.

Gmina apeluje  do mieszkańców o  zwrócenie szczególnej  uwagi  na własne czworonogi,  aby nie opuszczały swoich posesji, gdyż mogą sprowokować agresywne zachowania przemieszczającej się sfory psów. W żadnym wypadku  nie zaleca się  dokarmianie  napotkanych czworonogów.

 

W przypadku kontaktu z taką grupą psów  gmina prosi  o  niezwłoczne  powiadomienie  o tym fakcie Urząd Gminy Mielec. W przypadku zagrożenia życia informacje te prosimy kierować do władz, policji, straży pożarnej i Powiatowego Lekarza Weterynarii, czytamy na stronie samorządu gminy.

 

Tomasz Łępa