Mielec: Urząd Marszałkowski i mielecka decyzja środowiskowa

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

W Mielcu nie milkną echa  sprawy związanej z wydaniem decyzji środowiskowej przez prezydenta Mielca dla firmy  Empol, która na terenie mieleckiej strefy ekonomicznej chce urządzić miejsce gromadzenia i przeładunku odpadów komunalnych i śmieci uznawanych za niebezpieczne. Decyzja ta została wydana m.in.  na podstawie oceny przedsięwzięcia przez  Regionalną Dyrekcję  Ochrony Środowiska  w Rzeszowie czy Wody Polskie.

Kolejnym krokiem będzie wymagane zezwolenie na zbieranie odpadów wydane m.in.  przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

O komentarz  w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Mówi rzecznik, Tomasz Leyko.

Cała sprawa powinna być dokładnie przeanalizowana  na wstępie  ustalania uwarunkowań środowiskowych, dodaje rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Dodajmy, Prezydent Mielca po spotkaniu z przedsiębiorcami działającym w mieleckiej strefie ekonomicznej zapewnił  o ponownym przeprowadzeniu  szczegółowej oceny  oddziaływania na środowisko  działalności firmy Empol, która zgłosiła chęć utworzenia  przeładunku odpadów  komunalnych na terenie  mieleckiej strefy ekonomicznej.

 

Tomasz Łępa