Mielec: Uroczystości majowe.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

W najbliższy piątek 3 maja przypada 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na mieleckie obchody tego święta zaprasza Urząd Miejski w Mielcu i Starostwo Powiatowe w Mielcu.
Świętowanie rozpocznie Mielecka Orkiestra Dęta, która pod hasłem ‚Budzimy Mielec’ będzie koncertowała na mieleckich osiedlach. Pierwszy występ będzie miał miejsce o godzinie 8.30 na Placu Armii Krajowej. Mówi dyrygent orkiestry Maciej Fijałkowski.

O godzinie 9.30 w Bazylice Mniejszej Św. Mateusza odbędzie się Msza Święta w intencji ojczyzny. Po jej zakończeniu na ulicy Kościuszki uformuje się pochód, który przejdzie ulicą Mickiewicza pod pomnik Wolności, który tradycyjnie będzie miejscem głównej uroczystości.
Program artystyczny tegorocznego Święta Konstytucji zaprezentują podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego działającego przy Powiatowym Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Następnie tradycyjnie delegacje samorządowców, kombatanci, przedstawiciele urzędów, instytucji, szkół i stowarzyszeń złożą przed pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów.
Tego samego dnia po południu (godz.16.00) na scenie przy Kościele Św. Marka na Wisłoką będzie można obejrzeć koncert ‚Muzyczna Majówka’ w wykonaniu Big Mielec Band SCK.

(Tomasz Łępa)