Mielec: Trwa układanka w składzie ekstraklasowej Stali

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Rywalizacja o miejsce między słupkami mieleckiej ekstraklasowej  bramki zapowiada się pasjonująco. Do rywalizacji o grę na pozycji nr 1 do Bartosza Mrozka i Mateusza Dudka dołącza Mateusz Kochalski pochodzący z Lubelszczyzny , który podpisał ze Stalą Mielec  3-letni kontrakt.

21 letni Mateusz piłkarską przygodę zaczynał w BKS Lublin. W 2015 roku związał się z Legią Warszawa. Przy Łazienkowskiej grał w Centralnej Lidze Juniorów oraz w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Potem został wypożyczony do Legionovii, a następnie do Radomiaka. W Radomiu w sezonie 2020/21 zagrał we wszystkich 34 meczach i miał niemały wkład w awans tego zespołu do ekstraklasy. A jaki cel stawia sobie w mieleckiej ekstraklasie?

Nowym zawodnikiem mieleckiej PGE FKS Stali Mielec został  pochodzący z Dolnego Śląska, Paweł Żyra. 24-letni ofensywny pomocnik związał się z mielecką Stalą 2-letnim kontraktem. Przygodę z piłką zaczynał w Górniku Wałbrzych. W ekstraklasie, w miedziowej drużynie debiutował jesienią 2015 roku. W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 był wypożyczony do Chojniczanki. Przed sezonem 2020/21 trafił do Niecieczy. W Termalice zagrał w 33 meczach i przyczynił się do awansu zespołu do ekstraklasy.

 

Tomasz Łępa