Mielec: Trwa modernizacja drogowej infrastruktury

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Na drogach należących do Powiatu Mieleckiego nie słabnie tempo inwestycji. Po trudnym okresie pandemii na nowo ruszyły kolejne remonty i modernizacje drogowej infrastruktury. I tak do tej pory  wykonano m.in. nakładki asfaltowe w gminach; Borowa na drodze Gliny Małe – Sadkowa Góra, Czermin na drodze Czermin – Szafranów , Wadowice Górne na drodze Wierzchowiny – Izbiska – Jamy, Tuszów Narodowy na drodze Babicha – Borki Nizińskie, Gawłuszowice na drodze Młodochów – Borki Nizińskie.  W gminie Tuszów Narodowy natomiast zaplanowano wykonanie chodnika przy drodze w Maliniu i drugiego – do obwodnicy od Tuszowa Narodowego i Grochowego I. Ich realizacja uzależnione jest od porozumienia w sprawie współfinansowania wykonania chodnika przez samorząd gminy. Póki co porozumienia w tej sprawie brak. Mówi starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Do mieleckiego starosty zwrócił się radny powiatu Andrzej Chrabąszcz  proponując aby jeżeli gmina Tuszów Narodowy nie zgodziła  się na dofinansowanie na poziomie dofinansowania innych gmin w do budowy chodników,  Powiat Mielecki wykonał połowę planowanego chodnika do obwodnicy za środki finansowe jakie miał zaplanowane  na te działania.

Ogłaszane są również przetargi na realizację kolejnych inwestycji. Chodzi między innymi o budowę chodnika z nakładkami asfaltowymi w gminie Przecław, przy drodze powiatowej w miejscowości Kiełków oraz w gminie Mielec przy drodze powiatowej w Złotnikach i Chrząstowie.

Tomasz Łępa