Mielec: Transport zbiorowy staje się faktem

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

W siedzibie mieleckiego starostwa powiatowego podpisana została umowa na  utworzenia powiatowego transportu zbiorowego i rozpoczęcia jego funkcjonowania od pierwszego dnia lutego. Swój udział mają  w nim gminy z  powiatu mieleckiego, które zadeklarowały swój 10 procentowy wkład w kosztach funkcjonowania transportu publicznego w bieżącym roku. Jak zaznacza Robert Pluta Przewodniczący Konwentu Wójtów Powiatu Mieleckiego problem stworzenia takiego  transportu rozważany był już od ponad 5  lat.

Potrzebę stworzenia takiej komunikacji widzi wójt gminy Czermin, Sławomir Sidur.

Jak tłumaczy burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński uruchomienie tego transportu pozwoli także na analizę problemu  braku komunikacji  w danych miejscowościach.

Powiat mielecki na stworzenie transportu zbiorowego z ponad 40 liniami komunikacyjnymi otrzymał ponad dwa miliony wsparcia , choć wnioskował o dwukrotne  wyższe dofinansowanie. Pozwoli to utrzymać transport tylko  do końca czerwca. Starosta Stanisław Lonczak  dodaje, że ma też deklarację pisemną, że jak pojawią się dodatkowe pieniądze, to umowa o dofinansowanie dla powiatu mieleckiego będzie automatycznie przedłużona do końca 2021 roku.

 

Tomasz Łępa