Mielec: To była dobra decyzja

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Podjęcie przez Radę Powiatu Mieleckiego  uchwały w sprawie bezprzetargowej dzierżawy szpitalnych pomieszczeń dla Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS), która nieprzerwanie od 2006 roku świadczyła  opiekę kardiologiczną w mieleckim szpitalu było dobrym posunięciem, uważa tak starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Jak dodaje, w budżecie powiatu nie mam na tyle środków aby stworzyć na dzień dzisiejszy swój oddział kardiologiczny bo potrzeb w mieleckim szpitalu jest znacznie więcej.

 

Przedłużenie współpracy szpitala z PAKS ma odbyć się na nowych, korzystniejszych niż dotąd warunkach. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zainwestują w rozwój mieleckiej lecznicy kwotę ok. 10 mln złotych.

Przedłużenie współpracy szpitala z PAKSem ma odbyć się na nowych, korzystniejszych niż dotąd warunkach. Pozwolą one m.in. na zwiększenie liczby łóżek, powstanie nowych sal zabiegowych, a także poszerzenie zakresu świadczonych usług – co oznacza, że pomoc w mieleckim szpitalu otrzymają wszyscy pacjenci kardiologiczni, a nie tylko „inwazyjni”.

 

Tomasz Łępa