Mielec: Tężnie solankowe na osiedlu Lotników?

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

Do Urzędu Miejskiego w Mielcu w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęły łącznie 62 projekty. To o 21 projektów więcej niż rok temu. Podobnie jak w roku ubiegłym, każdy projekt musiał być opatrzony informacją, czy jest to projekt lokalny skierowany do mniejszej grupy mielczan czy ogólnomiejski, który swoim charakterem lub oddziaływaniem ma znaczenie dla społeczności całego miasta.

Jednym ze  złożonych projektów jest propozycja powstania na osiedlu Lotników w Mielcu,  tężni solankowej i rozbudowa  infrastruktury zabawowo – rekreacyjnej, mówi Marek Przygoda.

Powstanie tężni solankowej to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego (w tym również przewlekłe i nawracające stany zapalne), dla alergików (także cierpiących na alergie skóry) oraz osób mających problemy z tarczycą, czy nadciśnieniem. W szczególności z inhalacji solankowych korzystać powinny osoby mieszkające w dużych aglomeracjach czy  w dużym skupisku przemysłowym a takim jest Mielec,  dodaje wnioskodawca projektu.

Obecnie trwa weryfikacja wszystkich projektów MBO pod kątem formalnym.  Lista projektów zakwalifikowana do głosowania podana zostanie do 10 września, głosowanie odbędzie się od 20 do 30 września za pomocą formularzy papierowych oraz internetowo za pośrednictwem profilu zaufanego.

 

Tomasz Łępa