Mielec: Takiego strumienia środków finansowych płynących na Podkarpacie do tej pory nie było!

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Na zaproszenie europosła Tomasza Poręby Rzeszów odwiedził dziś minister sportu i turystyki Witold Bańka. Podczas spotkania podsumowano inwestycje w podkarpacką infrastrukturę sportową. W latach 2016-2018 na terenie województwa w infrastrukturę sportową zainwestowano prawie 252 mln złotych. Takiego strumienia środków finansowych płynących na Podkarpacie do tej pory nie było – powiedział Tomasz Poręba.

Poza licznymi inwestycjami w infrastrukturę sportową wyasygnowano ponad 6,5 mln na wyczynowy sport dzieci i młodzieży, czy ponad 10 mln dla małych i średnich klubów sportowych w ramach programu “Klub”.

Z inicjatywy europosła odbyło się dziś także spotkanie w sprawie budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego na stadionie Resovii z udziałem ministra sportu Witolda Bańki i przedstawicieli podkarpackiego samorządu: marszałka Władysława Ortyla, prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i wiceprezydentów Marka Ustrobińskiego i Stanisława Sienki, przedstawiciela CWKS Resovii Aleksandra Bentkowskiego i Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki Witolda Mazura.

(Tomasz Łępa)