Mielec: Szukamy wolontariuszy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Starostwo Powiatowe w Mielcu zwraca się z prośbą do tych, którzy są gotowi wesprzeć Dom Pomocy Społecznej w Mielcu w sytuacji kryzysowej, pełniąc funkcję wolontariusza.

Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju i na terenie  powiatu powoduje, że w najbliższym czasie można  liczyć się z brakami kadrowymi w jedynej na terenie powiatu mieleckiego całodobowej placówce, jaką jest Dom Pomocy Społecznej w Mielcu, który zapewnia opiekę osobom chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku, a więc wymagającym  szczególnej troski.

Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie zwrócił się o podjęcie działań mających na celu pozyskanie osób do pracy w DPS w przypadku wystąpienia eskalacji zakażenia koronawirusem w danym Domu Pomocy Społecznej  i braku zabezpieczenia kadry do opieki nad mieszkańcami.

W związku z powyższym mieleckie starostwo  zwraca  się do tych, którzy czują się na siłach dołączyć jako wolontariusze do personelu DPS i wspomóc go „dodatkową parą rąk” o zgłaszanie danych kontaktowych tj. imię, nazwisko, nr telefonu na adres pcpr@powiat-mielecki.pl lub telefonicznie pod nr 17 78 00 472 do dnia 28 października. Skontaktujemy się z każdym wolontariuszem, aby omówić zakres działań czytamy w apelu starostwa powiatowego.

Tomasz Łępa