Mielec: Szpital wzbogacony o nowe sprzęty

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Szpital Specjalistyczny w Mielcu został doposażony w  nowoczesny ultrasonograf oraz sprzęt do rehabilitacji. Jego umiejscowienie w mieleckiej lecznicy to efekt sierpniowych deklaracji  ówczesnego ministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, który zadeklarował wsparcie finansowe z Funduszu Sprawiedliwości na zakup potrzebnego sprzętu dla mieleckiego szpitala. Wszystko to w ramach w szeroko rozumianej rehabilitacji pokrzywdzonych.

Nowoczesny ultrasonograf jest drugim tak bogato wyposażonym urządzeniem  na Podkarpaciu, zaznacza Magdalena Krępa z-ca dyrektora szpitala ds. lecznictwa. Jego miejsce znajdzie się na mieleckim SOR-ze.

Natomiast  urządzenie służące m.in. do pionizacji pacjentów z porażeniami i niedowładami kończyn dolnych oraz tablica do ćwiczeń rąk będą  pomocne  na oddziale rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej.  Mówi   Darian Śpiewak, ordynator oddziału rehabilitacji.

Koszty nowego sprzętu  zamykają się w  kwocie 380 tysięcy złotych. W 95 procentach   pokrył je  Fundusz Sprawiedliwości zaś  w  5 procentach  wsparło zakup  starostwo powiatowe w Mielcu.

 

Tomasz Łępa