Mielec: Szkoły przygotowane na matury 2021

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

We wtorek 4 maja egzaminem z języka polskiego rozpoczyna się  maraton maturalny czyli matury. Środa to dzień zmagań z matematyką, a czwartek: z językiem angielskim. Kolejne przedmioty w sposób pisemny absolwenci liceów i techników będą zdawać do 20 maja. Jak mówi wicestarosta mielecki Andrzej Bryła , zarówno szkoły są przygotowane  jak i sami nauczyciele są  po wszystkich

Jak zaznacza Zbigniew Rzeźnik dyrektor 2 LO w Mielcu,  egzamin maturalny od lat wywołuje wiele emocji wśród jego piszących.

Dodajmy, w całym kraju  ponad 271 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpi we wtorek o godzinie 9 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Chęć przystąpienia do matury – tak jak w latach ubiegłych – zadeklarowali też abiturienci z wcześniejszych roczników. Wśród nich będą osoby, które zdecydowały się przystąpić do egzaminu bądź egzaminów niezdanych w ubiegłych latach lub przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu, lub przystąpić do zdawanego wcześniej egzaminu, aby poprawić jego wynik. Takich osób jest blisko 96 tysięcy. Matury prowadzone będą w reżimie sanitarnym.

(Tomasz Łępa)