Mielec: Szkolili się ratownicy głównie z Podkarpacia i Małopolski.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

 

Ratownicy  medyczni z Podkarpacia i Małopolski przez tydzień szkolili się i udoskonalali swoją wiedzę medyczną  w  mieleckim pogotowiu.

Przekazana wiedza i ćwiczenia wymagające  umiejętności to nie tylko możliwość dopełnienia przez ratowników medycznych obowiązku ukończenia takiego kursu raz na 5 lat ale  również okazja do przypomnienia sobie  ważnych informacji, które w praktyce zawodowej są wykorzystywane rzadziej,   ale które nie mogą zaskoczyć.

Mówi Tomasz Kulpok-Bagiński, instruktor, ratownik medyczny pracujący jako koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rybniku.

Ratownicy nie mają wątpliwości, że to jeden z najważniejszych kursów w ciągu ich edukacyjnego okresu rozliczeniowego. Cała wiedza zdobyta na nim  sprawdza się potem w pracy zawodowej, która opiera się na pomocy chorym w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Jak dodaje dyrektor mieleckiego pogotowia Maria Napieracz, cieszy to iż  grupa składająca się z ponad 20 ratowników medycznych pracujących w karetkach, na SOR-ach, dyspozytorniach medycznych czy w straży pożarnej, zechciała wziąć udział w naszym kursie i podnieść swoje kwalifikacje ratownicze.

(Tomasz Łępa)