Mielec: Świętowanie w Gminie Mielec

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Gmina Mielec zaprasza  do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu  11 Listopada. Ze względu na stan epidemii i obostrzenia z niego wynikające tegoroczne obchody odbędą się w nieco innej formule. Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo oraz zdrowie organizatorzy zachęcają do udziału w kilku inicjatywach o charakterze patriotycznym, które nie wymagają przemieszczenia się i opuszczania własnych domów.

Jedną z ch jest zaproszenie do udziału  w konkursie plastycznym on-line „LUDZIE I WYDARZENIA KSZTAŁTUJĄCE POLSKĄ HISTORIĘ”. Ten artystyczny sposób pokazania swojego patriotyzmu, umożliwia wszystkim, wyrazić swoją postawę wobec Ojczyzny, historii oraz ludzi i wydarzeń kształtujących Niepodległą. Ponadto dzięki  multimedialnej  prezentacji  można oglądać prace Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Wernisaż wystawy odbył się w chorzelowskim Ośrodku Kultury.

 

10 listopada (wtorek) Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz Grupa Śpiewacza zaśpiewa o Polsce i dla Polski. Ten wyjątkowy koncert zarejestrowany na Miejscu Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny w Chorzelowie dostępny będzie  na kanale YouTube Ośrodka Kultury.

 

11 listopada organizatorzy zapraszają także do oglądania transmisji dostępnej  na kanale YouTuBe parafii chorzelowskiej  Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Królowej  Rodzin w Chorzelowie. Po nabożeństwie delegacja Samorządu Gminy Mielec w imieniu mieszkańców złoży wiązanki i znicze przed Miejscami Pamięci w Chorzelowie i Książnicach.

 

Tomasz Łępa