Mielec: Święto Policji.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Joanna Sarwa

 

W najbliższą środę mieleccy policjanci podczas uroczystej zbiórki świętować będą 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. To dla wszystkich funkcjonariuszy wyjątkowy jubileusz,  zaznacza Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa .

Jak dodaje nadkomisarz mieleccy policjanci coraz skuteczniej  wykrywają przestępstwa co przekłada się na samo bezpieczeństwo mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego.

Środowe rozpoczną się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu a następnie przeniosą się do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, gdzie odbędzie się uroczysta zbiórka, w czasie której policjanci odbiorą awanse na wyższe stopnie służbowe. Podczas  uroczystości wyróżnieni zostaną policjanci, którzy odbiorą z rąk Przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Podkarpackiego, pamiątkowe medale. Podczas uroczystości będzie miało miejsce również wręczenie pamiątkowych statuetek z okazji jubileuszu 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

 

 

(Tomasz Łępa)