Mielec: Święto Policji.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Tegoroczne obchody Święta Policji przypadającego  na  sobotę 24 lipca zorganizowano w Mielcu w  Samorządowym Centrum Kultury. W tym roku przypada  102. rocznica powstania formacji policyjnej i rocznica 31-lecia odrodzonej Policji.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Jacek Juwa podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Policji za codzienne zaangażowanie i trud, pogratulował profesjonalizmu i osiągnięć. Słowa uznania skierował też do osób, służb, instytucji i organizacji, które na co dzień współpracują z  mielecką Policją.  Ostatni rok jak zaznacza komendant Jacek Juwa nie należał  do najłatwiejszych dla Policji.

Zdaniem komendanta mieleckiej Policji mieszkańcy Mielca i powiatu mogą czuć się bezpiecznie na ulicach miasta i powiatu. A to za sprawą coraz lepszego wyposażenia sprzętowego dla jednostki jak i samego  zaangażowania policjantów .

Z okazji Święta Policji Komendant Powiatowy Policji w Mielcu wręczył awansowanym policjantom rozkazy mianowania na wyższy stopień służbowy. W korpusie oficerów starszych awansowano pięciu  policjantów. W korpusie aspirantów Policji awansowało 37 funkcjonariuszy, natomiast w korpusie podoficerów 24 policjantów i  w korpusie szeregowych 6.

Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się także  w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w podrzeszowskim Zaczerniu. Podczas uroczystego apelu z udziałem kierownictwa podkarpackiej Policji i władz wojewódzkich, wyróżniono funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, wręczając im odznaczenia oraz mianując na wyższe stopnie policyjne.

 

Tomasz Łępa