Mielec: Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

W ramach  Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Mielcu zaprasza w sobotę na szkolenie  mieszkańców miasta Mielca i okolic  z  lekarzami różnych specjalizacji oraz na  bezpłatne badania profilaktyczne. Już od godziny 9.00 budynku  po dawnym AGH w Mielcu rozpoczną się prelekcje o cukrzycy i jej powikłaniach. Poprowadzą  je lekarze z dziedziny  neurologii i psychologii oraz dietetyk. Mówi Maria Piwnica   prezes Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Mielcu.

W związku z brakiem lekarza diabetologa chorzy skazani są na szukanie pomocy na własną rękę. Jest nadzieja, że ta sytuacja może wkrótce się zmienić.

Dla wszystkich chętnych w tym dniu  będą wykonywane bezpłatne badania profilaktyczne zorganizowane we współpracy ze Szpitalem Powiatowym w Mielcu.

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest na pamiątkę wynalezienia insuliny w 1921 roku i ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z chorobą, a także zachęcenie do badań profilaktycznych.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Mielcu od lat skupia chorych i ich rodziny w działaniach samopomocowych.

Tomasz Łępa