Mielec: Strefa pomysłodawcy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Pod hasłem „Strefa pomysłodawcy” Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu  zorganizowała konferencję edukacyjną dla uczniów szkół średnich. „Strefa Pomysłodawcy” to ogólnopolski pilotażowy program Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, wspierający innowacyjność w Polsce. To miejsce upowszechniania innowacji, tworzenia nowych idei i pomysłów, skupiających zespoły i ludzi gotowych do eksperymentowania i poszerzania swoich horyzontów.  Mówi prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

Jak zaznacza Antoni Górski wiceprezes Agencji  Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu, spotkanie to ma na celu m.in. zachęcenie młodzieży do zakładania własnych firm.

„Strefa pomysłodawcy” w Mielcu podzielona była na kilka zagadnień, mówi o nich Łukasz Gajdowski, prezes Agencji  Rozwoju Regionalnego MARR S.A.

Jak tłumaczy Jan Raczyński   z Rebels Valley – butiku doradczego wspierającego startupy i firmy sektora Małych Średnich Przedsiębiorstw dziś zakładający firmy mogą skorzystać z wielu wsparć zarówno tych finansowych jak i doradczych.

Jedną ze startupowych  mieleckich firm, który zaistniały na rynku jest firma  Mediprintic Sp. z o. o zajmująca się  produkowaniem  ortez i szyn, które mają zastąpić w lecznictwie urazowym   tradycyjny gips.

Mówi Aleksander Machaj  konstruktor ds. ortez.

Wydarzenie odbywało się pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego a organizowane wspólnie z Puławskim Parkiem Naukowo-Technologicznym i Ministerstwem Rozwoju i Technologii.  Radio Leliwa było  patronem medialnym tego wydarzenia.

Tomasz Łępa