Mielec:   Startuje nowy semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza do rekrutacji na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Mielcu w semestrze zimowym 2022-23.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Mielcu od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych poszukiwaczy wiedzy, którzy dzięki wykładom i warsztatom odkrywają świat nauki w niecodzienny sposób.

Celem Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Mielcu jest pokazanie małym studentom, że nauka może mieć różne formy, nie musi kojarzyć się z nudą czy szkolnym przymusem lecz wręcz przeciwnie – odpowiednie przygotowanie zajęć sprawia, że staje się ona świetną zabawą i wyjątkowym spędzeniem czasu wolnego. Harmonogram semestru zimowego  Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Mielcu dla swoich uczestników przewiduje cztery godzinne wykłady popularnonaukowe poświęcone różnej tematyce.

Semestr zimowy  planowany jest w pełni stacjonarnie – zarówno wykłady jak i warsztaty. Do rekrutacji na bezpłatne zajęcia mogą podejść wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat mieszkające na terenie powiatu mieleckiego.

Organizatorem filii Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Mielcu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, a Partnerem Strategicznym są Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. Realizację zajęć wspiera Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Rekrutacja rozpocznie się 19 września o godz. 10:00 i potrwa do 26 września (włącznie). Wszystkie zajęcia są stacjonarne i w pełni bezpłatne.

 

Tomasz Łępa