Mielec:  Startuje kolejna  edycja Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W Mielcu startuje kolejna  edycja Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, którego zgłoszone i wybrane w głosowaniu projekty będą realizowane w roku 2022. Swoje wnioski i pomysły w ramach MBO można zgłaszać przez ponad 6 tygodni, aż do 15 lipca.

Formularze zgłoszenia projektu wraz z listami osób popierających dany projekt dostępne są w wersji elektronicznej na stronie internetowej miasta Mielca.

Mówi wiceprezydent Mielca, Paweł Pazdan.

Aby złożyć swoją propozycje miejskiego działania lub przedsięwzięcia w ramach MBO należy wypełnić formularz wniosku, w którym nie tylko należy opisać swój pomysł oraz wskazać lokalizację, w jakiej będzie realizowany, lecz także w przybliżeniu podać jej  koszt. Wycena realizacji nie musi być szczegółowa, a jedynie szacunkowa, ponieważ pracownicy Urzędu Miejskiego i miejskich instytucji po złożeniu wniosku zweryfikują te wartości zgodnie z obecnymi cenami rynkowymi lub innymi, podobnymi przedsięwzięciami.

Papierowe formularze wniosków do Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego można także odebrać w Urzędzie Miejskim przy ul. Żeromskiego.

 

Tomasz Łępa