Mielec: Stal podejmuje Górnika Zabrze.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominika Miś

Marzec dla podopiecznych mieleckich trenów piłki ręcznej  Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka  okazuje się być bardzo pracowity, gdyż zaczynając od spotkania w Opolu, mielczanie w dziesięć dni na ligowe parkiety wybiegną czterokrotnie. Zobaczymy ich  kolejno w meczach z Górnikiem Zabrze, Arką Gdynia i PGE VIVE Kielce. Starcie z Górnikiem już dziś  w Mielcu.

Pod wodzą Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka rozegrali dotychczas trzy spotkania i w każdym z nich pokazali charakter oraz wolę walki. Czasami tylko brakowało szczęścia, mówi zawodnik mielczan Tomasz Wiśniewski.

W zespole Górnika występuje dwóch  byłych zawodników Stali , a mowa o Rafale Glińskim i Michale Adamuszku, którzy stanowią o sile zespołu.  Bardzo mocnym punktem drużyny  ze Śląska jest również bramka, której strzegą  Martin Galia oraz Mateusz Kornecki, który po sezonie przeniesie się do PGE VIVE Kielce.

W środowym pojedynku faworyt może być tylko jeden, jednakże w ostatnich spotkaniach „Biało-Niebiescy” udowadniali, że potrafią nawiązać walkę w każdym. 22. seria PGNiG Superliga: SPR Stal Mielec – NMC Górnik Zabrze, środa,  godz. 19:00, w Mielcu.

(Tomasz Łępa)