Mielec: Sprawa celebracji nabożeństw

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Biskup  Tarnowski  Andrzej Jeż wydał zarządzenie  w sprawie celebracji nabożeństw w diecezji tarnowskiej. Jak czytamy w nim „Odpowiadając na prośby wiernych i duszpasterzy dotyczące dopuszczenia możliwości wspólnotowego celebrowania nabożeństw w kościołach i kaplicach, które zostało zawieszone,  Ordynariusz Diecezji tarnowskiej zezwala na ich celebrowanie, przy zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe. Mając jednak świadomość, że będzie mogła w nich uczestniczyć jedynie znikoma liczba wiernych, nadal zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania oraz do korzystania z ich transmisji.

Ponadto biskup tarnowski  ponawia  prośbę do duszpasterzy, aby tam gdzie to tylko możliwe, zorganizowali możliwość transmisji internetowych Mszy św. i nabożeństw z własnego kościoła. Jest to szczególnie ważne dla budowania poczucia jedności wspólnoty parafialnej oraz dla utrzymania kontaktu wiernych ze swoimi duszpasterzami, czytamy w komunikacie.

Biskup tarnowski wypowiedział się również co do  uroczystości pierwszokomunijnych.  Jak zaznacza te powinno się planować w miesiącach powakacyjnych (począwszy od września 2020) z zagwarantowaniem minimum trzytygodniowego czasu, poprzedzającego uroczystość i przeznaczonego na duchową oraz liturgiczną formację przy parafii dla dzieci i ich rodzin.

 

Tomasz Łępa