Mielec: SOR do poprawy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Przed nowym dyrektorem szpitala specjalistycznego w Mielcu  Jarosławem Kolendo  pierwsze z zadań, które  musi naprawić to polepszenie  sytuacji  na   mieleckim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Takie też były priorytety stawiane przez zarząd powiatu mieleckiego przy wyborze nowego dyrektora, który jak mówi sytuacja SORu, jest problemowa nie tylko w Mielcu ale także  w całym  kraju, dodaje.

Obecnie jedną z największych bolączek SOR-ów jest fakt, że – choć powołane do ratowania życia i reagowania w najcięższych przypadkach – często pełnią rolę przychodni medycyny rodzinnej, a wręcz apteki.

Szpital Specjalistyczny w Mielcu jest  jednym z pierwszych, w których został  wprowadzony program Ministerstwa Zdrowia TOPSOR. Pacjent taki  otrzymuje  bilet ze specjalnego biletomatu, a na monitorach – informację o przewidywanym czasie oczekiwania na pomoc lekarza SOR. Kategoria czerwona – konieczna natychmiastowa pomoc, żółta – konieczna pomoc z możliwym krótkim czasem oczekiwania, zielona – czas oczekiwania może wynieść do 240 minut, niebieska – czas oczekiwania na przyjęcie do 360 minut, a w praktyce – bez określenia górnej granicy.

Tomasz Łępa