Mielec: Seria edukacyjnych filmów mieleckiego pogotowia oglądana w całej Polsce.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

Coraz większą popularnością w mediach społecznościowych cieszą się  filmy edukacyjne z serii „999. Trzy Dziewiątki” realizowane przez Pogotowie Ratunkowe w Mielcu.

Mieleckie pogotowie  znane jest z aktywności propagujących zachowania prozdrowotne i pierwszą pomoc a ta forma przekazu zdobywa coraz więcej widzów.

Jak zaznacza  Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy stacji, przekazywane w filmach informacje są bardzo praktyczne i  przyczyniają się do usprawnienia akcji ratunkowej.

Sukcesem nie jest sam zasięg  czy liczba wyświetleń, ale to, ile osób dzięki temu zwiększy bezpieczeństwo swoje i bliskich, w momencie kiedy potrzebna jest natychmiastowa pomoc, akcentuje rzecznik pogotowia.

W stacji mieleckiego pogotowia  działa m.in. Szkoła Ratownictwa Medycznego, która oprócz tego, że organizuje szkolenia dla własnej kadry, prowadzi również kursy pierwszej pomocy dla dorosłych. Dla szkół i przedszkoli jeździ z bezpłatnymi pokazami pierwszej pomocy. Teraz przyszedł  czas na media społecznościowe,   które propagują tą działalność pogotowia, ale dają również okazję do publikacji filmów edukacyjnych.

(Tomasz Łępa)