Mielec: Sejmik zdecydował o pomocy dla gmin.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Wojtek Janczura

1 milion 100 tysięcy złotych. Taka sumę z budżetu regionu zdecydowali się przekazać radni województwa podkarpackiego jako pomoc finansową dla gmin, które najdotkliwiej odczuły skutki wiosennych burz i powodzi. Pomoc finansowa trafi do gmin Borowa, Wadowice Górne, Dębica i Cisna. Mówi marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

Gmina Borowa  kwotę tą przeznaczy  na remont dróg – między innymi pomiędzy miejscowościami Gliny Małe i Wągroda oraz na most na Brniku.  Gmina Wadowice Górne  otrzymaną pomoc finansową wykorzysta na usuwanie skutków klęski żywiołowej na czterech odcinkach dróg gminnych oraz odmulenie rowów przy dwóch gminnych drogach.Dodatkowo zarząd województwa w czasie swego posiedzenia przed sesją sejmiku podjął uchwałę o przekazaniu dodatkowych środków dla gmin, które ucierpiały w czasie powodzi.

Ponadto radni sejmiku  przychylili się do wniosku kapituły i zdecydowali o przyznaniu odznaki Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego Edwardowi Kazimierskiemu, byłemu wiceprezesowi FKS Stal Mielec w uznaniu jego wieloletnich zasług dla rozwoju sportu na Podkarpaciu, w związku z 80-leciem Stali Mielec. Tytuł przyznano jednomyślnie.

(Tomasz Łępa)