Mielec: Są pieniądze na modernizację mieleckiego targowiska.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Pieniądze na realizację nowoczesnych targowisk trafią do Mielca, Ropczyc i Nowej Sarzyny. Umowy z samorządowcami podpisali: marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Piotr Pilch.  To już druga tura naboru na „targowiska”, które mają być nowoczesnymi miejscami handlu, które przyczynią się do poprawy działalności gospodarczej lokalnej społeczności a zwłaszcza umożliwią bezpośrednią sprzedaż przez rolników ich produktów.

Mówi marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

 

Zgodnie z założeniami targowiska te muszą spełniać określone standardy, m. in.: muszą być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ponadto dostępne mają  być zadaszone stoiska, na których prowadzona będzie sprzedaż oraz miejsca parkingowe. Mówi wicemarszałek, Piotr Pilch.

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski także podkreśla potrzebę dostosowania targowisk do aktualnych wymogów rynku.

Dzięki inicjatywie budowy czy też modernizacji rynków zapewnione zostaną bardzo dobre, komfortowe i bezpieczne warunki dla prowadzenia działalności handlowej. Wpłynie to pozytywnie na możliwość promocji produktów ekologicznych, tradycyjnych, regionalnych, wytwarzanych bezpośrednio u rolników. Łączna kwota pomocy ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi ponad 2,5 mln zł.

 

(Tomasz Łępa)