Mielec: Rusza konkurs: ‚Piloci na start’

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Iwona Pol

Młodzież z mieleckich szkół średnich ma szansę wygrać kursy szybowcowe i zostać prawdziwymi pilotami. A to za sprawą organizowanego konkursu lotniczego pod hasłem ‚Piloci na start’, którego organizatorami są: I Liceum Ogólnokształcące i Fundacja Prometeo oraz Polska Fundacja Lotnicza.
Jak podkreślają organizatorzy udział w konkursie to szansa na rozpoczęcie wyjątkowej przygody z lotnictwem.

Natomiast 5 kwietnia w Sali I Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się finał konkursy wiedzy lotniczej, który wyłoni zwycięzców. Uczestnicy będą musieli odpowiedź w teście jednokrotnego wyboru na 50 pytań.

Jak czytamy w regulaminie, 30 z nich obejmować będzie takie zagadnienia jak meteorologia, zasady lotu, ogólna wiedza o statku powietrznym, człowiek możliwości i ograniczenia czy nawigacji. Pozostałe 20 to wiedza na temat historii mieleckiego lotnictwa.

Aby przystąpić do konkursu, uczeń szkoły średniej z powiatu mieleckiego musi mieć wiek 14 -20 lat. Każda z mieleckich szkół ponadpodstawowych może zgłosić maksymalnie 20 uczniów. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na facebookowej stronie wydarzenia: https://fb.me/e/OhYMeSl0
Wydarzeniu patronuje Radio Leliwa.

Tomasz Łępa