Mielec: Rusza budowa Przedszkola Miejskiego nr 20 na osiedlu Smoczka

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Rusza budowa Przedszkola Miejskiego nr 20 na osiedlu Smoczka w Mielcu. Za około półtora roku przedszkolaki z „dwudziestki” przeniosą się już do nowego budynku. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski podpisał umowę na realizację tej inwestycji, której koszt wynosi warte jest ponad 13 mln 700 tys. zł.

Do końca maja 2020 roku w sąsiedztwie budynku Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Warneńczyka, gdzie obecnie gościnnie mieszczą się  oddziały  Przedszkola nr 20, powstanie nowy budynek z oddziałami żłobkowymi i przedszkolnymi dla około 250 dzieci.

Budynek będzie wyposażony w wewnętrzne instalacje: wodociągowo-kanalizacyjne, gazową, ogrzewania z węzłem cieplnym, chłodzenia, wentylacji mechanicznej, elektryczną i teletechniczną, a także z instalacje zewnętrzne: wodociągową, elektryczną z oświetleniem terenu, kanalizację deszczową z drenażem i kanalizację sanitarną.

W ramach inwestycji wykonane zostanie także ogrodzenie i zagospodarowanie terenu  – mała architektura, plac zabaw, komunikacja piesza, droga wewnętrzna i parkingi.

Przypomnijmy, pierwszy przetarg na znalezienie wykonawcy został unieważniony, bo najtańsza oferta znacznie przekraczała zarezerwowaną na tą inwestycję w budżecie kwotę 9 mln zł. Ogłoszono drugi przetarg, który nie uwzględniał wyposażenia przedszkola,  na które Urząd Miejski chce uzyskać zewnętrzne dofinansowanie.

(Tomasz Łępa)