Mielec: Roztańczony Chorzelów.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Tomasz Łępa

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie  zaprasza do udziału w XIII Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów” 2021. Tegoroczna edycja odbędzie się  w niedziele w wersji on-line, ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną.

Mówi Damian Małek dyrektor ośrodka kultury w Chorzelowie.

 

Jak zaznacza Bożena Telega koordynator wydarzenia,  od  lat spotykają się w Chorzelowie zespoły i instruktorzy zespołów z południowej i południowo-wschodniej Polski i dzielą się wrażeniami artystycznymi. Podobnie będzie i teraz , dodaje.

„Roztańczony Chorzelów” to święto folkloru podczas którego spotykają się zespoły i kapele ludowe, aby poprzez swoje prezentacje dbać o pielęgnowanie tradycji i tożsamości narodowej. Wydarzenie to ochrona tradycji regionu, promowanie twórczości wokalnej, muzycznej i tanecznej. To także konfrontacja artystycznych dokonań dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich zespołów tańca ludowego oraz kapel ludowych. Już dziś organizatorzy zapewniają , że 13 edycja będzie tą wyjątkową. Patronuje  mu Radio Leliwa.

Tomasz Łępa