Mielec: Rozmowy o transporcie.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

W siedzibie mieleckiego starostwa miało miejsce spotkanie Konwentu Samorządów Powiatu Mieleckiego. Rozmowy włodarzy gmin, miasta i powiatu już po raz kolejny koncentrowały się na transporcie publicznym. Konwent samorządów omówił szczegóły współpracy w zakresie organizacji transportu publicznego na terenie powiatu mieleckiego oraz związane z tym przedsięwzięciem koszty.
Założeniem samorządowców będzie utworzenie, w pierwszym etapie, powiatowego systemu przewozów pasażerskich na terenie powiatu mieleckiego, następnie zaś – powołanie do życia związku powiatowo-gminnego, który umożliwiłby pozyskanie z funduszu wojewody dofinansowania do linii deficytowych.
Pozostajemy jeszcze przy transporcie, firma przewozowa „Marcel” niespodziewanie podniosła ceny swoich biletów. Zaskoczeni tym byli zarówno kierowcy jak i sami pasażerowie korzystający z usług tej firmy m.in. na trasie Rzeszów –Mielec-Rzeszów. Jak udało się nam porozmawiać z właścicielem firmy Marcinem Chmielarskim 10 procentowa podwyżka na tej trasie spowodowana jest m.in. zakupem nowych pojazdów jak i zainwestowaniem firmy w bezpieczeństwo pasażerów.

Firma Marcel obecnie obsługuje 9 linii regularnych na terenie woj. podkarpackiego i dwóch ościennych. Jedną z tras, którą obsługuje „Marcel” jest linia Rzeszów-Mielec-Rzeszów. Kursy są też wykonywane na trasach do Kolbuszowej, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Dębicy, Ropczyc, Sanoka czy Brzozowa.

Tomasz Łępa