Mielec: Rozbudowa oddziału zakończona.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: admin

W Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu zakończyły się prace przy rozbudowie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Oddział został wyposażony w dwanaście łóżek oraz najnowocześniejszą aparaturę. Już od dziś mogą korzystać z niego pacjenci szpitala, a w szczególności: chorzy znajdujący się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, u których występują znaczne zaburzenia czynności układu oddechowego, krążenia i procesów metabolicznych, jak również pacjenci po skomplikowanych zabiegach operacyjnych z zakresu chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, urologii oraz najtrudniejsze przypadki położniczo-ginekologiczne.
Rozbudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii była elementem projektu pod nazwą ‚Poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa świadczeń medycznych w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu’ o łącznej wartości ponad 14 mln złotych. Za tę kwotę, oprócz zmian na oddziale anestezjologii, w szpitalu powstały również dodatkowe sale na bloku operacyjnym.

(Tomasz Łępa)