Mielec: Rozbito agencje towarzyskie.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu nadzoruje postępowanie prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem dochodów z prostytucji.

Na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 9 osób, które usłyszały zarzuty.  W toku postępowania prokuratorzy ustalili, że grupa działała w okresie od 2017 do 2018 roku na terenie Poznania, Mielca, Rzeszowa i zajmowała się czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji. W toku postępowania przeprowadzano przeszukania biur i lokali w trakcie których zabezpieczano kilkadziesiąt telefonów komórkowych, odręczne zapiski dotyczące świadczenia usług seksualnych i przekazywania pieniędzy.

Wobec Tomasza W. podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, na wniosek prokuratora Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie ma charakter rozwojowy, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

 

(Tomasz Łępa)