Mielec:  Rodzina to podstawa i obowiązek troski o nią.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg była gościem Pikniku Rodzinnego w Chorzelowie. Tu, przedstawiła nowe rozwiązania z zakresu polityki prorodzinnej a chodzi m.in. o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli jedno z najważniejszych założeń Polskiego Ładu. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko do wykorzystania między 12. a 36. miesiącem życia dziecka. Rodzice sami zdecydują czy chcą otrzymywać 1000 zł miesięcznie przez rok, czy po 500 zł miesięcznie przez dwa lata. Jak mówi wszystkie działania rządu mają na celu wsparcie polskiej rodziny.

Jak zaznacza marszałek podkarpacki Władysław Ortyl Podkarpacie jest silne polska tradycyjną rodziną. Wszystkie proponowane programy pomocowe rządu mają na celu wspierać i pomagać w jej funkcjonowaniu i rozwoju.

Mówi  wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz ojciec dziewięciorga dzieci.

Podczas pikniku rodzinnego Szefowa resortu rodziny przypomniała też, że 1 lipca rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Tylko w województwie podkarpackim niemal 230 mln zł trafiło do ponad 250 tys. dzieci. Więcej niż połowa środków z programu „Dobry Start” trafia do rodzin mieszkających na wsi.

Tomasz Łępa