Mielec: Roboty KUKA w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

W Mielcu została podpisana umowa pomiędzy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli  a firmą Kuka CEE Gmbh Sp. z o.o. Oznacza to iż za dwa miesiące pierwszy robot przemysłowy z tej firmy  znajdzie się w ofercie edukacyjnej Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

To bardzo dobra wiadomość dla uczniów, którzy od 1 września  rozpoczną naukę na kierunku „technik mechatronik” w Zespole Szkół im. prof.  Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wraz z robotem mieleckie centrum kształcenia  otrzyma materiały dydaktyczne i scenariusze zajęć. Dodatkowo nauczyciele z mieleckiej placówki  zostanie przeszkolonych w centrum szkoleniowym KUKA w Katowicach.

Ponadto, ten wiodący na świecie producent robotów, będzie obecny w maju na X Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki prezentując uczniom, nauczycielom i przedsiębiorcom możliwości robotów KUKA. Uczniowie będą również mogli powalczyć o cenne nagrody w konkursie z zakresu programowania i symulacji robotów tej firmy  w programie SIMPRO.

 

(Tomasz Łępa)