Mielec: Recepta  na czas pandemii.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

O receptach pomocowych dla przedsiębiorców zawartych w Polskim Ładzie mówił  uczestniczący  na konferencji zorganizowanej w Inkubatorze Nowych Technologii w Mielcu,  wiceminister finansów Piotr Patkowski. Jego zdaniem czas pandemii ograniczył działalność w każdej sferze  w tym  także przedsiębiorczości, zaś nowe proponowane   rozwiązanie mają wspomagać przedsiębiorców.

W najbliższym czasie do konsultacji społecznych ma zostać skierowany projekt zmian podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Wśród nowych  proponowanych rozwiązań między innymi znalazły się : ulgi na wsparcie innowacyjnych pracowników oraz dla tych przedsiębiorców, którzy co najmniej przez 3 lata mieszkali za granicą a teraz zdecydują się na powrót do kraju.

Zdaniem marszałka podkarpackiego Władysława Ortyla  instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców jakie zostały udzielone przez rząd  były receptą na przetrwania  trudnego czasu związanego z wciąż panującą pandemią.

Jak tłumaczy marszałek Władysław Ortyl  trwające przygotowania do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021 – 2027 to także  kolejna szansa dla  regionu podkarpackiego, w tym także dla przedsiębiorców i ich biznesów.

Tomasz Łępa