Mielec: Realizacja projektów MBO

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Wojtek Janczura

Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu  trwa remont boiska wielofunkcyjnego gdzie na miejscu starego asfaltowego powstanie boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej wyposażone w bramki do piłki ręcznej i piłkochwyty. Wyremontowana zostanie też trybuna obok boiska i jego oświetlenie oraz odwodnienie. To jeden z trzech zakwalifikowanych do realizacji projektów Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Ku ukończeniu zmierza też realizacja drugiego projektu ogólno- miejskiego w ramach MBO 2020 jakim jest budowa toru rowerowego typu pumptrack, który  powstaje na osiedlu Smoczka. Mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Zdaniem prezydenta Mielca gdyby nie sytuacja związana z koronawirusem większość projektów zostałaby zrealizowana we wcześniejszym terminie.

W tej edycji w ramach  Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego do Urzędu Miejskiego w Mielcu łącznie wpłynęły 62 projekty. To o 21 więcej niż rok temu. Obecnie trwa weryfikacja projektów pod kątem formalnym.Projektów ogólno-miejskich zostało złożonych 32, projektów lokalnych wpłynęło natomiast 30, najaktywniejsi okazali się mieszkańcy osiedla Kopernika i Kusocińskiego – z obrębu nr 5 wpłynęło aż 6 projektów.

Tomasz Łępa