Mielec:  Ranking wydatków inwestycyjnych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Tygodnik Samorządu Terytorialnego “Wspólnota” opublikował ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2017-2019,  na podstawie wartości  inwestycji per capita, przeliczona na jednego mieszkańca. Wśród samorządów wojewódzkich,  Podkarpackie zajęło 3. miejsce, podobnie jak Rzeszów wśród największych miast i Stalowa Wola w kategorii miast powiatowych,  Mielec uplasował się  na 48 miejscu. Miasto na prawach powiatu Tarnobrzeg,  zajęło  42 miejsce.

Jak powiedział naszemu radiu marszałek podkarpacki Władysław Ortyl,  samorząd podkarpacki  stara  się aby wydatkowane środki miały w przyszłości  widoczne efekty, dodaje marszałek.

 

Do ważnych inwestycji powstałych w tych okresie  można zaliczyć obwodnice Kolbuszowej, Czudca, Strzyżowa i Dynowa. Jak zaznacza marszałek cały czas realizowane są  inwestycje, które być może w kolejnym rankingu pozwolą wspiąć się nam na miejsce pierwsze.

 

 

W pierwszej dziesiątce wśród gmin z najwyższymi wydatkami na jednego mieszkańca uplasowała się Solina. W rankingu m.in. wysoko znalazły się także jako 20 –sta Padew Narodowa i na miejscu 28 Wielopole Skrzyńskie. Powiat mielecki uplasował się na  195 pozycji, wśród gmin Tuszów Narodowy na 581 miejscu zaś gmina wiejska Mielec na  1037 miejscu.

 

 

Tomasz Łępa