Mielec: Rafał Augustyn na rekonesansie przedolimpijskim w TOKIO.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Zawodnik LKS Stal Mielec – Rafał Augustyn – aktualnie przebywa w Tokio na zgrupowaniu sportowym, którego głównym celem jest zebranie  doświadczenia aklimatyzacyjnego i adaptacji do warunków atmosferycznych, które będą miały miejsce za rok podczas XXXII Igrzysk Olimpijskich w sportach letnich.

Podobne rekonesanse przeprowadzają w tym samym czasie reprezentacje chodziarzy z Włoch, Hiszpanii czy miejscowi Japończycy. Imprezą docelową tego roku są wrześniowe Mistrzostwa Świata w katarskim Doha, gdzie mielecki  zawodnik ma już zapewniony start na 50 km.

Wyjazd do Tokio jest zatem bardzo ciekawym i wymagającym eksperymentem, który jest wpisany w tegoroczne przygotowania najlepszych zawodników.

Rafał Augustyn jest jednym z pierwszych lekkoatletów z Polski, którzy wypełnili już wskaźnik dający automatyczny awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Uczynił to 23 marca 2019 w Dudincach wygrywając  na dystansie 50 km z czasem 3:47:04. Po raz pierwszy o awansie na igrzyska będzie decydować nowa, podwójna formuła kwalifikacji – uzyskanie wskaźnika IAAF lub pozycja w rankingu 60 najlepszych zawodników świata.

 

(Tomasz Łępa)