Mielec: Radosne świętowanie Niepodległości!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: admin

Urząd Miejski w Mielcu, Samorządowe Centrum Kultury i Obywatelski Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszają wszystkich mieszkańców Mielca na wspólne przeżywanie Święta Niepodległości podczas uroczystości jakie odbędą się w sobotę i niedzielę przed pomnikiem Wolności.
Tym razem organizatorzy mieleckiego święta postanowili nieco zmienić wypracowaną w ostatnich latach formułę. Mówi Krzysztof Urbański, kierownik Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego.

Niepodległościowe świętowanie rozpocznie się tradycyjnie od Mszy św. w intencji Ojczyzny o godzinie 9.30 w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza przy ulicy Kościuszki. Stąd jak zwykle wyruszy pochód na czele z Mielecką Orkiestrą Dętą i Jednostką Strzelecką 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego.

W programie jest także m.in. polonez w wykonaniu mielczan, harcerski Krąg Przyjaźni wokół ronda przy pomniku Wolności, a także przelot rakietoplanów ze smugami w barwach narodowych, przeprowadzony przez modelarzy z Akademii Umiejętności Technicznych Leonardo.
Program uroczystości przewiduje także możliwość wpisania się do specjalnej Księgi Pamiątkowej Miasta Mielca wydanej w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i z okazji 80 – lecia przemysłu lotniczego w Mielcu.
W przeddzień tegorocznego Święta Niepodległości w sobotę 10 listopada po raz pierwszy mielczanie będą świadkami inscenizacji ulicznej ‚Przyjazd Brygadiera Józefa Piłsudskiego do Mielca’. Inscenizacja rozpocznie się o godzinie 14.30 przed pomnikiem Wolności.

(Tomasz Łępa)