Mielec: Puchar Karpat w boksie olimpijskim.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Małgorzata Figacz

48 walk bokserskich, tyle mogli zobaczyć miłośnicy boksu podczas trwającego w sobotę w Mielcu, Międzynarodowego Pucharu Karpat w boksie olimpijskim. Na to wydarzenie do Mielca przyjechało ponad 80 zawodników z 22 klubów bokserskich, na bokserskim ringu nie zabrakło też zawodników z MUKS Iryda Mielec, który był gospodarzem turnieju.
Jak mówi Robert Jer, trener mieleckiej Irydy w ostatnich czasie wzrasta w Mielcu zainteresowanie tą dyscypliną sportu, co pokazują też medale i puchary mieleckiej sekcji bokserskiej.

Wśród zaproszonych gości na Puchar Karpat do Mielca był olimpijczyk Andrzej Rżany, uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz 11-krotny Mistrz Polski.

O sytuacji w polskim boksie mówi Marian Basiak, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Bokserskiego, a także trener Łukasza Różańskiego, Mistrza Polski w boksie zawodowym.

Przypomnijmy, Basiak to jeden z najlepszych trenerów boksu na Podkarpaciu, ma na koncie m.in. tytuły mistrza Polski z Igloopolem Dębica, dwukrotnie ze Stalą Rzeszów awansował do 1 ligi, był asystentem trenera reprezentacji Polski, fachu uczył się od takich legend jak Feliks Stamm i Stanisław Kilian.
Dodajmy, był to już czwarty turniej bokserski, którego miejscem stał się Mielec. Pucharowi Karpat patronowało Radio Leliwa.

Tomasz Łępa