Mielec: Pszczoły, środowisko, miody….

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

W Mielcu odbyła się 5. Mielecka Konferencja Pszczelarska. Prelekcje zaproszonych gości i rozmowy  miały  na celu m.in. zapoznanie uczestników  konferencji   z  rozwojem   pszczelarstwa w powiecie mieleckim,  propagowaniem zdrowych produktów pszczelich a także  przedstawieniem problemu   ochrony środowiska naturalnego i   zwalczania  chorób  pszczół.  Mówi jeden z prelegentów spotkania, dr hab. inż. prof. Małgorzata Dźugan.

Jak tłumaczy  pszczelarz z okolic Mielca, Zbigniew Miotła mimo zaawansowanych środków leczniczych  nie udaję się  zwalczyć do końca  chorób pszczół.

Podczas  konferencji mówiono także o tym  jak sami pszczelarze mogą  zadbać o odporność pszczół w swoich pasiekach. Mówi  dr hab. Prof. Aneta Strachecka.

Jak podkreślają organizatorzy spotkania konferencje pszczelarskie  są  najlepszą okazją do zaproszenia naukowców i doświadczonych praktyków do zaprezentowania najnowszych osiągnięć nauki i dobrej praktyki,  w prowadzeniu pasieki. Wierzymy, że te wskazówki będą pomocne pszczelarzom z powiatu mieleckiego i regionu, dodają.

(Tomasz Łępa)