Mielec: Przygotowanie  do akcji odkomarzania!

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Urząd Miejski w Mielcu  przygotowuje się do odkomarzania w mieście.  Jednak może się ono  odbyć wyłącznie podczas sprzyjających warunków atmosferycznych. Deszcz lub intensywny wiatr zakłóci prawidłowe wykonanie oprysku, w związku z tym w razie potrzeby termin rozpyleń zostanie zmieniony. Mówi Zenon Tokarski Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego w mieleckim magistracie.

W sumie do odkomarzania jest blisko 62 hektary terenów. W czasie wykonywania oprysków przeciwko komarom należy ograniczyć przebywanie w tych miejscach, ponieważ akcja może spowodować uciążliwości. Także i pszczelarze  powinni zabezpieczyć  ule  a   właściciele zwierząt proszeni są  o niewyprowadzanie swoich pupili w miejsca gdzie będą prowadzone te działania.

Do odkomarzania wybrano tradycyjne miejsca, a są to  m.in. : Błonia i Rynek Rzochów, Bulwary ul. Rzeczna, Pałacyk Oborskich ul. Legionów, tereny MOSiR ul. Solskiego, parki przy ulicach: Jagiellończyka – Żeromskiego, Piaskowa – Korczaka, ul. Kazimierz Wielkiego, górka i lasek ul. Khala czy  Górka Cyranowska.

 

Tomasz Łępa