Mielec: Przegrana Stali Mielec z Vive Kielce.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

SPR Stal Mielec przegrała z Łomżą Vive Kielce 24:33 w meczu przedostatniej kolejki PGNiG Superligi. Przez większość spotkania mielczanie starali się bardzo mocno walczyć z rywalem, który właśnie w Mielcu zapewnił sobie 18.tytuł Mistrzów Polski.  Choć mecz rozpoczął się dla Stali bardzo dobrze i podopieczni trenera mielczan  Dawida Nilssona przez bardzo długie fragmenty meczu nie pozwalali  odejść od siebie  utytułowanemu rywalowi to końcówka meczu  należała do Kielc.  Mówi szkoleniowiec mielczan Dawid Nilsson.

Najwięcej bramek dla mieleckiego zespołu zdobyli Miljan Ivanović i Ramon Oliveira. Cieszyć mogła również postawa Tomasza Mochockiego, który już dawno nie dostał tak dużej szansy występy w takim wymiarze czasowym. Teraz  w Szczecinie ostatni mecz- i jak dodaje Mochocki, trzeba go wygrać.

Z parkietu przenosimy się na bosiko piłkarskie Ekstraklasowej Stali Mielec. Znamy kolejne decyzje kadrowe przed startem okresu przygotowawczego do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. W barwach Stali  nie będzie już występował Petteri Forsell. Jego wygasający 30 czerwca kontrakt nie zostanie przedłużony. Petteri Forsell do PGE FKS Stali Mielec przyszedł w sierpniu 2020 roku, tuż po awansie drużyny do PKO BP Ekstraklasy. W Biało-Niebieskich barwach zagrał łącznie w 26 ligowych spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę (przeciwko Zagłębiu Lubin) oraz zaliczył jedną asystę, w meczu z Lechem Poznań na wyjeździe.

Tomasz Łępa