Mielec: Przedszkole Miejskie nr 20 przedszkolem marzeń

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Dwie nowe grupy przedszkolne, zakup wyposażenia do pięciu sal, zajęcia korekcyjne   i logopedyczne – to tylko część działań, które realizowane będą w przyszłym  Przedszkolu Miejskim nr 20 w ramach projektu „Przedszkole marzeń – utworzenie nowych miejsc przedszkolnych w Gminie Miejskiej Mielec”, na który to projekt Urząd Miejski w Mielcu otrzymał ponad 600 tysięcy złotych dofinansowania. Obecnie trwa budowa nowego budynku, która ma zakończyć się w drugim kwartale bieżącego roku.

Dzięki realizacji projektu, utworzone zostaną dwa nowe oddziały dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. To także szansa  na dodatkowe zatrudnienie dla czterech nowych nauczycieli, pomocy nauczyciela oraz dwóch woźnych oddziałowych.  W ramach wyposażenia sal, poza dwoma salami przeznaczonymi dla nowych oddziałów, przedszkole zyska w pełni przystosowaną salę dla osób niepełnosprawnych, salę logopedyczną, korekcyjną oraz salę świateł, w której możliwe będzie prowadzenie terapii dobieranej indywidualnie do potrzeb dziecka. Sala ta zapewnia wolność wyboru bodźców, których w danym momencie dziecko potrzebuje najbardziej.

Celem działań jest, między innymi, zmniejszenie wad postawy i wymowy u dzieci. Dlatego projekt obejmuje współfinansowanie zajęć korekcyjnych i logopedycznych dla 250 dzieci. Zajęcia odbywać się będą od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2021 roku.

Tomasz Łępa