Mielec: Propozycje działań klubu PiS

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Klub Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Mielec złożył wniosek z  propozycjami do prezydenta miasta z prośbą o ujęcie ich w projektowanym budżecie na rok 2020. Przedstawione  we wniosku propozycje  to wynik szerokich konsultacji. Mówi Radosław Swół przewodniczący klubu PiS w Radzie Miejskiej.

Znalazły się także propozycje kulturalne a wśród nich m.in. przygotowanie i organizacja obchodów jubileuszu lokacji miasta Mielca czy wsparcie renowacji zabytkowego ołtarza głównego w Bazylice Mniejszej. Swoje miejsce znalazły także propozycje działań  w sferze polityki społecznej, środowiskowej i sportowej takie jak: wsparcie programu profilaktyki, badań i szczepień ochronnych, poprawy jakości powietrza w Mielcu,  realizacja programu wymiany pieców czy utrzymanie dofinansowania klubów i organizacji sportowych na co najmniej dotychczasowym poziomie.

Duża część z nich to kontynuacja realizacji inwestycji lub inicjacja przedsięwzięć niezbędnych dla poprawnego funkcjonowania miasta, dodaje rzecznik klubu radnych PiS Jakub Cena.  Realizacja części z nich uwarunkowaliśmy dofinansowaniem zewnętrznym. Jest to również sugestia dla Prezydenta, aby zwiększył skuteczność i prac na rzecz pozyskiwania środków zewnętrznych.

Tomasz Łępa