Mielec: Program jubileuszowych obchodów niepodległościowych.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Urząd Gminy i Ośrodek Kultury w Chorzelowie zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W sobotę na stadionie sportowym w Złotnikach zaplanowano biało-czerwony turniej piłkarski oldboyów Gminy Mielec w którym zmierzą się zawodnicy z Chorzelowa, Podleszan, Chrząstowa i Złotnik, natomiast o godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbędzie się Koncert Patriotyczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej. Wydarzenie będzie również okazją do odśpiewania polskich pieśni patriotycznych.
Główne obchody odbędą się 11 listopada. W tym dniu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ojczyzny. Następnie uczestnicy w asyście Stowarzyszenia Kawalerii Konnej z Dobrynina oraz Orkiestry Dętej Dobrynin w uroczystym pochodzie przejdą na Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny, gdzie zaplanowano między innymi, apel pamięci, złożenie wiązanek okolicznościowych, przemówienia okolicznościowe oraz koncert Orkiestry Dętej Dobrynin.

W Padwi Narodowej uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godzinie 11.00 mszą św. w intencji Ojczyzny. Tuż po niej złożenie wiązanek kwiatów przed pomnikiem Grunwaldzkim a o godz. 17.00 spektakl muzyczny Wolni Razem “W przeszłość pobiegnie myśl…” w gminnym ośrodku kultury.

(Tomasz Łępa)